מבצע "חוף בטוח" נערך בחופי הים בגליל המערבי


בעקבות מקרי הטביעה האחרונים ברחבי הארץ התקיים בסוף השבוע שעבר מבצע הסברה בחופי הגליל המערבי, תחת הכותרת "חוף בטוח", כחלק משיתוף פעולה בין המרכז הרפואי לגליל, עיריית נהריה, מועצה אזורית מטה אשר וארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים.

במסגרת מבצע ההסברה הוקמו בחופי הים עמדות בהן הדגימו צוותים סיעודיים ומדריכי החייאה מהמרכז הרפואי כיצד לבצע החייאת ילדים ומבוגרים, חולקו פלאיירים עם טיפים שונים וניתנו הסברים על בטיחות ילדים והסכנות השונות, בעיקר בקרבת מים.

באירוע, שהתקיים בחמישה חופים בנהריה ובמועצה אזורית מטה אשר (סוקולוב, גלי גליל, אכזיב, בצת ושבי ציון), ביקרו ראש עיריית נהריה, רונן מרלי, ראש המועצה האזורית מטה אשר, משה דוידוביץ', סגן המנהל האדמיניסטרטיבי של המרכז הרפואי לגליל, דרור פאר, ומפקחת אגף ילדים בביה"ח, סמדר אוקמפו, שהובילה את הפעילות. כמו כן השתתפה בפעילות מנהלת מרחב צפון של ארגון בטרם, גליה שפריר ציונוב.

רונן מרלי: "מדובר בשיתוף פעולה חשוב בין כלל הגורמים כדי להביא להעלאת המודעות בקרב הציבור בחשיבות הכניסה לים רק בחופים מוכרזים, בהם ישנם שירותי הצלה. אני שמח שניתנה לתושבינו אפשרות לקבל מידע בנושא ולהתנסות בסדנאות החייאה, שנועדו להציל חיים".

דוידוביץ': "אני שמח על שילוב הכוחות בין הרשויות, ארגון בטרם והמרכז הרפואי במבצע חשוב זה.

חופי מטה אשר הם היפים בארץ ואני שמח על ההגעה אליהם לבילוי והנאה, אך אני שב וקורא לציבור: יש לשחות רק בחוף מוכרז עם שירותי הצלה פעילים.

נמשיך לקיים הסברה באופן תדיר כדי לחדד את חשיבות העניין עבור התושבים".

מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום, מסר כי הוא מברך על מבצע ההסברה החשוב, שמטרתו להציל חיים ולהביא למודעות הציבור את החשיבות הגדולה שבמניעת טביעה.