פרויקט שכירות ארוכת הטווח הראשון הושק בנהריה 


בטקס בהשתתפות שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין וראש עיריית נהריה, רונן מרלי, נחנך 'פרויקט לב נהריה' של החברה הממשלתית 'דירה להשכיר' שנבנה על ידי חברת 'סלע בינוי' וכולל עשרות דירות שיוצעו להשכרה של 10 שנים במיקום מרכזי בנהריה 

בשורת השכירות ארוכת הטווח הגיעה לנהריה: החברה הממשלתית 'דירה להשכיר' יחד עם חברת 'סלע בינוי' חנכו בחמישי האחרון את 'פרויקט לב נהריה' שהוא הפרויקט הממשלתי הצפוני ביותר שנבנה לאחרונה בתמיכת משרד הבינוי והשיכון למטרת שכירות ארוכת טווח.

בטקס  השתתפו שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין, ראש עיריית נהריה, רונן מרלי, יו"ר 'דירה להשכיר', אהוד אדמתי, מנכ"לית 'דירה להשכיר' ענבל דוד, משפחת סלע ושי אבוחצירה מנכ״ל סלע בינוי.

זהו כאמור הפרויקט הראשון לשכירות ארוכת טווח של 'דירה להשכיר' המוקם בעיר. 
הפרויקט החדש ברחוב קרן היסוד כולל 2 בנייני מגורים חדשים, של תשע ועשר קומות, בהם 61 יח"ד
הדירות בפרויקט כוללות 3 ו-4 חדרים, דירות גג וחזית מסחרית

הפרויקט נרכש על ידי 'דירה להשכיר' מחברת 'סלע בינוי' והדירות בו יועמדו על ידי 'דירה להשכיר' לציבור השוכרים, בתנאי שכירות הוגנים, כשהחוזה הוא לתקופה של עשר שנים בשכר דירה ידוע מראש ובמיקום אטרקטיבי קרוב לרכבת, לגעתון ולמוסדות ציבור וחינוך רבים

הפרויקט בנהריה מצטרף לפרויקטים נוספים של 'דירה להשכיר' בצפון הארץ בין השאר בחיפה, בכרמיאל, בנוף הגליל וביקנעם.

בקרוב גם יחל שיווק פרויקטים נוספים במגדל העמק ובחצור הגלילית. 'דירה להשכיר' נמצאת בתנופת שיווקיים לדיור בשכירות ארוכת טווח, זאת בהתאם למדיניות משרד הבינוי והשיכון בראשות השר זאב אלקין ובהובלת מנכ"ל משרדו מר אביעד פרידמן, לקידום והגדלת היצע יחידות הדיור להשכרה ארוכת טווח, כחלק ממגוון היצע פתרונות הדיור.

'דירה להשכיר' מובילה כיום כ-70 פרויקטים בכל רחבי הארץ מנהריה בצפון ועד אילת בדרום, בהיקף של למעלה מ-17,000 יח"ד. בנוסף לפרויקט לב נהריה המתאכלס בימים אלו, בחודשים הקרובים יאוכלסו כ-1,600 דירות נוספות בפרויקטים בשוהם, תל אביב, כרמיאל, גן יבנה, רמלה וחולון.

שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין: "שיתוף הפעולה בין המדינה ליזמים פרטיים בפרויקט זה הוא דוגמה לאיך אפשר לעבוד יחד ולמצוא פתרונות טובים לכל הצדדים. אני מאמין שהגדלה של השכרה לטווח ארוך הוא הפתרון הנכון, שאני מאמין ומקדם בכל הכח.

אני רוצה להודות לראש העיר נהריה רונן מרלי, משפחת סלע בינוי ולעובדי 'דירה להשכיר' שעובדים סביב השעון לעמוד ביעד השאפתני שהצגתי להם, שיווק של 10,000 יח"ד עד סוף השנה".

רונן מרלי, ראש עיריית נהריה: "כחלק מתנופת הפיתוח בה נמצאת העיר נהריה והביקוש ההולך וגובר כל הזמן בקרב צעירים ומשפחות למגורים בעיר, אני מברך על המהלך שהובלנו יחד עם משרד הבינוי והשיכון ו'דירה להשכיר' שיאפשר יותר אופציות מגורים בבנייה חדשה, במיקום מרכזי בעיר הסמוך לרחוב הגעתון, לתחנת הרכבת, למוסדות ציבור וחינוך וזאת תוך שמירה על טווח מחירים סביר".

ענבל דוד, מנכ"לית "דירה להשכיר": "אנחנו מברכים את נהריה על הצטרפותה למהפכת השכירות המוסדית ארוכת הטווח בישראל.

חשיבותו של שוק השכירות המוסדי בישראל היא ביכולתו לספק פתרון דיור אטרקטיבי לצעירים ומשפחות כאלטרנטיבה לדירה בבעלות, תוך הנאה מיציבות וודאות לאורך זמן.

נמשיך לשווק פרויקטים נוספים בכל רחבי הארץ, על מנת להגדיל את מסת הדירות המוצעות לציבור כחלק מפתרון דיור חיוני זה.

התנופה שאנחנו עדים לה היא תוצאה של מדיניות ממשלתית, בהובלת משרד הבינוי והשיכון, בראשות השר זאב אלקין, ומנכ"ל משרדו, אביעד פרידמן, שמעניקים במה מרכזית לדיור להשכרה ארוכת הטווח בישראל".

שי אבוחצירה מנכ״ל 'סלע בינוי': ״'פרויקט לב נהריה', הוא מהפרויקטים הראשונים בישראל שהוקמו במסגרת הקול קורא של 'דירה להשכיר' – תוכנית ששמה לה למטרה להגדיל את מלאי הדירות להשכרה ברחבי הארץ, גם במקומות בהם לא היו עתודות קרקע להשכרה. 'פרויקט לב נהריה' עמד בכל התנאים והיה זמין לבניה ואנו שמחים שיכולנו לקחת חלק.

חברת סלע בינוי חלוצה כמעט בכל רפורמה שמובילה המדינה בין אם בפרויקטים של מחיר למשתכן, מחיר מטרה וכמובן בשוק החופשי וגם במהלך זה ראינו צעד משמעותי שבאמצעותו אנחנו יכולים לתת מענה גם לאלו שמעוניינים בשכירות לטווח ארוך.

החשיבות של פרויקט 'דירה להשכיר' היא קריטית בימים אלו. מחירי הדיור בעליה חדה ושכירות ארוכת טווח מהווה פתרון עבור אוכלוסיות צעירות ומשפחות עם ילדים, דבר שיעניק להם ביטחון לאורך שנים. אני כולי תקווה כי גם בעתיד נוכל לרקום שיתופי פעולה נוספים מעין אלו".