סמלי העיר

 

שלב בניית האסטרטגיה החל בבחינת ההיסטוריה של נהריה; כמושבה חקלאית, העיר בה נוסדו תעשיות מצליחות, העיר אליה הגיעו לנפוש תיירים רבים וזוגות לירח דבש. לאחר מחקר בבחינת המצב הקיים, נכסי העיר ובדיקת נתונים דמוגרפיים, ניתוח חזון ראש העיר לעתיד, ראיונות ושיחות עם תושבים ועם צוותי החשיבה בעיר לנושאי מיתוג ותיירות – הוגדרו המטרות, היעדים וחזון המיתוג. כלפי פנים: להעביר את הבשורה על סדר היום החדש והשינוי המתחולל בעיר, לצקת תקווה לעתיד בלב התושבים לצד החזרת “הגאווה הנהריינית”. כלפי חוץ: למצב את נהריה כעיר אטרקטיבית יותר במגוון תחומים.

 

על פי כל אלו הוגדרו ערכי המותג: צמיחה והתפתחות, חופש ומרחב, אופטימיות ותקווה, ליברליזם ופלורליזם, ועל פיהם נבחרה הבטחת המותג “החופש לגדול”. 

 

החופש – הים הפתוח, תחושת הנופש המאפיינת את החיים בנהריה לצד הרצון להחזיר את העיר לימיה הגדולים כעיר תיירות מובילה בישראל, ומצד שני לגדול – מגוון האפשרויות לצמיחה, לצד הרצון לבסס את נהריה כמקום טוב לגדול בו, בכל גיל ובכל זמן ובמגוון תחומי חיים.

 

“החופש לגדול” – להעניק לכם התושבים את היכולת לגדול בדרככם, להתפתח, לצמוח, לממש את שאיפותיכם. אנחנו פה כדי לאפשר לכל אחת ואחד מכם את החופש לגדול לאן, במה ואיך שהוא רק רוצה.

 

בסיום שלב האסטרטגיה הוגדרו העקרונות, הערכים, הטון והסטייל עבור שלב העיצוב: אופטימיות שתתבטא בצבעוניות פסטורלית וחמה, דינמיות שתשדר תחושה של שינוי ותנועה והוגדר כי הלוגו החדש יהיה פתוח, חופשי וללא צורה שתסגור ותתחום אותו ושהוא יכיל אלמנטים שיבטאו את תחושת החופש שמאפיינת את החיים בנהריה, לצד הרצון למתג את נהריה כמקום שטוב לגדול בו. כמו כן, הוגדר שסמל העיר הותיק יישמר, והוא יופיע כפי שהוא בלוגו העיר החדש.

 

ובהחלטה מהותית – הוחלט להוריד את המילה “עיריית” כפי שהופיע בלוגו הקודם ולמצב את שמה של העיר במרכז.

 

פנינו לאקדמיה ללשון כדי לקבל פתרון לסוגיה אחת ולתמיד: איך נכון לכתוב את שם העיר נהריה? וקיבלנו תשובה – נַהֲרִיָּה עם ניקוד, וללא ניקוד נהרייה.

 

בחרנו להשתמש בניקוד בצורה משחקית שעושה שימוש בהפשטה אייקונית של צורות שמאפיינות את העיר: שמש, גלים, שמשייה והפארקים הירוקים. ללוגו החדש התווספה גם שורת המיצוב “החופש לגדול” וכן שם העיר באנגלית.

x

שלום אתה מחובר

X
כניסת תושבים
0
    0
    עגלת קניות
    רוקנו עגלת קניותחזרה לחנות