חיזוק הזהות היהודית

 

עיריית נהריה מקיימת מידי שנה פעילויות והרצאות על מנת לקדם ולחזק את הזהות הציוניות בקרב תושבי העיר,ובכדי לסייע ביצירת אינטגרציה בין העליות השונות/

השנה התקיימה הרצאה לעולים מאתיופיה במרכז הקליטה תפוז.
את ההרצאה העביר ד”ר גדעון שטחל, מנהל המדרשה הציונית, כשהקהל ישב דרוך ומלא קשב לדבריו הרהוטים של המרצה בשפת הקודש, ולתרגומו המדויק והמרחיב של המורה לעברית, ראובן, בשפה האמהרית. בכל משפט שאמר ד”ר שטחל, ניתן היה לדמיין את ההקרבה הרבה שעשה הקהל שישב באולם, את תלאות הדרך, קשיי הקליטה והגזענות בה נתקלו, ולמרות ואף על פי כן הם כאן על מנת להישאר.
שיאה של הפעילות הגיעה דווקא בסופה, כאשר ד”ר שטחל ענה על שאלות הקהל. ראשון דיבר זקן השבט שכל שרצה היה להודות למדינה היקרה שהעלתה אותם אל ארץ הקודש ושדואגת לכל מחסורם. לאחר מכן, נער מתבגר שהסממנים הישראלים כבר ניכרים בו העלה את בעיית הגזענות בה לדבריו הם נתקלים מדי יום.
“היום אתם העולים החדשים בחברה הישראלית, בעבר היה זה כל אחד מאתנו שעלה מ- 150 המדינות השונות בעולם. לפני כ- 40 שנה אף אחד לא העלה בדעתו כי אדם ממוצא מזרחי יהיה יום אחד רמטכ”ל או שר בממשלה”, ענה, ד”ר שטחל, ביחס לשאלתו של הנער: ” האם אי פעם בני עדתו יגיעו לתפקידי מפתח ולהשתלבות מלאה בחברה הישראלית?”. ביחס לסוגיית הגזענות שהעלה הנער, הוסיף ד”ר שטחל כי הבעיה היא אצל הגזענים ולא אצלם.
“אם עד אתה פעלתי יותר ממקום מכני של עשייה לשם התפקיד, הרי שהיום אני פועלת יותר מתמיד, ממקום של שליחות, ממקום של שינוי, תקווה ואמונה”, כך סיכמה רכזת הסניף בנהריה, את המפגש המוצלח.
 
מחלקת הקליטה בעיריית נהריה פועלת על מנת לחזק את הזיקה היהודית ולספק מענה לדרישות התושבים ותמשיך לעשות זאת גם בעתיד.
x

שלום אתה מחובר

X
כניסת תושבים
0
    0
    עגלת קניות
    רוקנו עגלת קניותחזרה לחנות