תוכניות וסדנאות חינוכיות לקידום עולים

 

כחלק מתוכניות מניעה הניתנות ע”י היחידה למאבק בסמים, אלכוהול ועיר ללא אלימות. העבירה השנה עיריית נהריה  סדנה להורים יוצאי חבר העמים.

המשותף להורים שהגיעו לסדנה היו הקשיים הרבים בחינוך ילדיהם והאהבה והרצון להעניק להם אפשרות לחוויות חיוביות.
לאט​ ובהנחיה מקצועית בקבוצה קטנה של 14 הורים, הועלו סוגיות מורכבות מחיי היום יום וההורים למדו דרכים חדשות להתמודדות עם ילדיהם.
 
הנושאים בהם עסקה הקבוצה היו מגוונים והתמקדו בקשיים בהם נתקלו ההורים באתגר בדרך לחינוך ילדיהם.
בין היתר קיבלו המשתתפים כלים ליישום יומיומי בקשרים עם ילדיהם ובתוך המשפחה, כמו איך לשבח אותם ולתת להם משוב חיובי, איך להביע כעס בצורה נכונה, החשיבות בהסברת העונשים והתאמתם לילד והתמודדות עם קונפליקטים שונים.
 
בשל הצלחתה הרבה של הסדנה והעניין שנוצר בקרב ההורים, לצד הרצון ללמוד ולקבל כלים נוספים, ביקשו המשתתפים להאריך אותה וזכו לקבל עוד שלושה מפגשים משמעותיים, בהם למדנו כיצד להתמודד עם התנהגויות לא רצויות של ילדיהם בכל הקשור לחומרים ממכרים.
 
“דיברנו על כל מה שהורים צריכים לדעת ולהבין, שימוש בסמים, אלכוהול ומניעתם בקרב מתבגרים.
מאוד נבהלנו כשהבנו את היקף התופעה ואת העובדה כי גם ילדינו חשופים ונמצאים בסיכון. הפנמנו כי הכלל החשוב ביותר בחינוך הילדים הוא פשוט לדבר איתם”, מספרת ויקטוריה טמרצ’ק, ממשתתפות הסדנה, אשר ביקשה להודות לכל הגורמים שסייעו בקיום הסדנה.
 
כמו כן הוסיפה כי היא מקווה להשתתף בעתיד בסדנאות מסוג זה כדי לאפשר להורים לרכוש כלים, להתפתח ולעזור לילדיהם לגדול בצורה הטובה ביותר.
 
עיריית נהריה מעבירה סדנאות מסוג זה מידי שנה על מנת לסייע לעולים חדשים להשתלב בקהילה בצורה הטובה ביותר ובכדי לגשר על פערים חברתיים אשר נוצרו כתוצאה ממעבר מתרבות שונה ותנאי מחייה שונים.
 
העירייה ומחלקת הקליטה בעיר פועלות מתוך אמונה שדרך סדנאות אלו נצליח לשלב נכון יותר את העולים בקהילה ופעולות אלו של חיזוק קשרים , הדרכה וחינוך הם אלו שיסייעו בידנו ליצור דור המשך איכותי בעיר.
x

שלום אתה מחובר

X
כניסת תושבים
0
    0
    עגלת קניות
    רוקנו עגלת קניותחזרה לחנות