חופים נקיים

 

חופים נקיים בנהריה

 

כחלק מהמאמץ המשותף של הרשויות המקומיות והמשרד להגנת הסביבה, לשמור על חופי הארץ נקיים, במסגרת תכנית חוף נקי, מבוצע מדד תקופתי לבדיקת ניקיון החופים הלא מוכרזים.

במדד האחרון שפורסם בתחילת החודש, הוצגו 3 מדידות שבוצעו בכל אחד מקטעי החוף הלא מוכרזים בנהריה. ממוצע המדדים נמצא נקי בכל המדידות.

חופי נהריה נמצאו נקיים בתוצאות מדד חוף נקי

מדד חוף נקי משקף את רמת הניקיון בחופים הבלתי מוכרזים שבאחריות הרשות המקומית ומהווה שירות לציבור וכלי חיוני למקבלי ההחלטות ברשויות המקומיות. עיריית נהריה משקיעה נשאבים רבים על מנת לדאוג לנוחיותם וביטחונם של תושבי העיר כאשר הם מגיעים ליהנות מחופי העיר מרהיבים ביופיים. 
 
במסגרת הפעולות לניקיון ושמירה על החופים בנהריה עורכת העירייה בשיתוף קק”ל ומרכז השלטון המקומי מידי שנה את יום הניקיון הבינלאומי בנהריה.

 

 
המדד לניקיון החופים מפורסם באופן שוטף באמצעי התקשורת ובאתרי אינטרנט רלוונטיים, כגון אתר המשרד להגנת הסביבה
 

פעילות לניקיון חופים במסגרת המאמץ לחינוך סביבתי

עיריית נהריה וחטיבות הביניים בעיר משתתפות בכל שנה בפעילות לניקוי רצועת החוף של נהריה, 
 
עיריית נהריה מעמידה אוטובוסים אשר מביאים את התלמידים לרצועת החוף כשאת הפעילות מלווים מורים ומדריכים מבית הספר ואנשי מחלקת התברואה בעירייה. התלמידים מצוידים בשקיות, כובעים, בקבוקי מים וכפפות אשר מעמידה לרשותם העירייה.
 
לאחר תדרוך ושמיעת כללי זהירות, נפרסים התלמידים לאורך רצועת החוף, בקטע הצפוני עד לגבול עם חוף אכזיב ובקטע הדרומי עד לגבול עם שבי ציון.
 
מלבד איסוף פסולת מרצועת החוף, אשר מתוחזקת באופן שוטף ע”י עיריית נהריה, מטרתה של פעילות זו היא להקנות לתלמידים ערכים לשמירת הסביבה החופית ובכללם החי והצומח, בנוסף ניתנים להם הסברים על חוף הים ותרומתו למאזן האקולוגי בכלל ולאזורנו בפרט.
 
יום זה הינו נקודת ציון נוספת במגוון הפעילויות שמקיימת עיריית נהריה לאורך השנה בנושא איכות הסביבה וקיימות וחלק מהפעילויות הרבות למען הקהילה בהן משתתפים התלמידים.
x

שלום אתה מחובר

X
כניסת תושבים
0
    0
    עגלת קניות
    רוקנו עגלת קניותחזרה לחנות