שעת סיפור

​​במידעטק נהריה ישנו  חדר סיפור מתקדם עבור המבקרים במקום

בסיפריית המדיעטק של עיריית נהריה נבנה למען תושבי העיר חדר סיפור מתקדם במטרה לשרת את ילדי העיר, 

חדר הסיפור בנהריה הוא אמצעי יחיד מסוגו בארץ והושקעו בו משאבים רבים כדי להביא משפחות לספרייה, לחשוף את הילדים לערכים חינוכיים בצורה חדשנית ולעודד קריאה מגיל צעיר.
 ​
לאחרונה נכנסו מערכות אורקוליות נוספות המעצימות את החוויה.

החדר המרהיב זכה למחמאות רבות משרים, חברי כנסת ואנשי חינוך שביקרו במקום והתפעלו מהיוזמה המקורית.
 

עיריית נהריה מעודדת קריאה 


כל ילדי הגנים ותלמידי כיתות א' זוכים פעם בשנה לביקור בחדר הסיפור שמארגנת עבורם עיריית נהריה ואף דואגת להסעות. לפני תחילת שנת הלימודים בוחרים מנהלת הספרייה והגורמים המקצועיים במחלקת החינוך והפיקוח על הגנים במשרד החינוך את הסיפורים, שעוברים עיבוד ע"י שחקנית מקצועית ומוצגים לילדים במסגרת שעת הסיפור.
 
הסיפורים לילדי הגנים נבחרים מתוך רשימת הספרים של "פרויקט פיג'מה", במסגרתו מקבלים ילדי הגנים אחת לחודש ספר במתנה ובמהלך חודש שלם עובדים בגן ובבית יחד עם ההורים על הספר, תוך שהם משלבים יצירה והפעלות שונות.

פעילות המתרחשת בחדר הסיפור


עם הגיעם לספרייה נכנסים הילדים לחדר הסיפור וצופים במשך כ- 45 דקות בהמחזה של הסיפור בשילוב, סאונד, אפקטים מיוחדים של תמונה וקול ועזרים המחולקים להם. לראשותה של השחקנית עומד מסך מגע שמדמה מצבים שונים כמו חוף ים, גן שעשועים, חצר ארמון ועוד המתרחשים במהלך הסיפור, מעצימים את החוויה וגורמים להם להרגיש חלק ממנו.

בסיום הסיפור זוכים הילדים, אשר לרובם זהו ביקורם הראשון בספרייה, להסבר על המבנה והתכנים הקיימים במקום, ע"י מנהלת הספרייה. לאחר מכן נשאר צוות הגן עם הילדים במקום לשיטוט בין המדפים ולקריאת סיפורים נוספים. בסיום הביקור מחולקים לילדים מכתבים שמיועדים להורים, המסכמים את החוויה שעברו ומעודדים אותם להגיע לספרייה.

"הפרויקט מסייע לנו בהעברת מסרים חינוכיים בצורה חדשנית והביא לעלייה דרסטית בהרשמה לספרייה. מדי שנה מצטרפים מעל 1,000 קוראים חדשים כשחלק גדול מהם מגיע מקרב משפחות הילדים הצעירים, המבקשים מההורים להגיע לספרייה בעקבות הביקור המוצלח בחדר הסיפור", אומרת מנהלת הספרייה ירדנה נפתלי. כמו כן משמש החדר בשעות אחר הצהריים להצגות ושעות סיפור רגילות הזוכות לדרישה גדולה.