משעו"ל טקסים וחגים

מידי שנה דואגת תוכנית משעו''ל לקיים טקסים וחגים עבור תושבי הקהילה המבקרים במרכז.

אחד הטקסים שהפך להיות מסורת  במרכז משעו''ל הוא טקס טורניר השחמט שמתקיים בבית משעו"ל לזכרו של תושב השכונה, סמל מרקו ברונשטיין תושב השכונה שנפל בלבנון בעת שירותו הצבאי.​

בטורניר האחרון הגיעו מדי יום 35 ילדים משכונות שפרינצק, אשכול וקרית עשור, לבית משעו"ל, הפועל תחת המחלקה לשירותים בעיריית נהריה, שם זכו ליהנות ממגוון פעילויות שאורגנו ע"י 25 פעילי ומתנדבי השכונה המבוגרים וצוות התכנית.
 
בטורניר, שנערך במהלך החודש וחצי האחרון, לקחו חלק 30 מבוגרים וילדים, אשר התחרו האחד בשני במשחקים מותחים ומעניינים תחת פיקוחו של מגשר התוכנית ושחקן שחמט בכיר, חיים ארדין.

טקס מרגש בהשתתפות אמו של סמל ברונשטיין ז"ל, פרידה ברונשטיין, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, אירית בוסידן, מנהלת תוכנית משעו"ל, קרן כהן, מגשר התוכנית, חיים ארדין, הורים וילדים תושבי השכונה, חתם את הטורניר.
 
טורניר שחמט לזכרו של תושב השכונה, סמל מרקו ברונשטיין תושב השכונה שנפל בלבנון בעת שירותו הצבאי. 
 
הטקס נפתח בדברים שהקריאה קרן כהן, לזכרו של סמל בורנשטיין. בהמשך הוענקו תעודות, מדליות ומתנות לכל המשתתפים כשלמקומות הראשונים הוענקו בנוסף גביעים.

בסיום הקריאו ההורים והילדים מכתבים מרגשים בהם הודו לקרן, חיים ולכל המתנדבים על הפעילות הנפלאה שהכינו עבורם. מנ​הלת המחלקה לשירותים חברתיים, אירית בוסידן, בירכה בשם ראש העירייה, ז'קי סבג, והבטיחה להמשיך במסורת נפלאה זו גם בשנה הבאה.
 
טקס נוסף אותו מקפידים לציין מידי שנה כחלק מהפעילות של המחלקה לשירותים חברתיים של עיריית נהריה ובמסגרת תוכנית משעו''ל הוא טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ויום העצמאות
 

טקס יום הזיכרון לחללי צה''ל ויום העצמאות

 
אירנה, אחת הפעילות בתכנית, הכינה מנורת שבעת קנים העשויה רקמה לכבוד החג ותרמה אותה לבית משעו"ל.
 
בנוסף, הכינו הפעילים דגל מדינת ישראל משולב עם קולאז' של תמונותיהם. בית משעו"ל קושט ע"י חברי "סיירת התיקונים" ואווירה חגיגית הורגשה במקום.
 
אירית בוסידן, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, מתמידה מידי שנה לכבד בנוכחות את הפעילים ולברך אותם באירוע הרמת הכוסית.
 
לכבוד האירוע כתב מרק, פעיל בתוכנית משעו"ל שיר בחרוזים על הווי החיים הפורחים במסגרתה. לאחר מכן נערכה ארוחת ברנץ' ישראלית, הכוללת בשרים "על האש" וסלטים מעשה ידיהם של  הפעילים.
 
תוכנית משעו''ל ממשיכה להתמיד בציון חגים וטקסים על מנת לחזק את הקשר בין מפעילי התוכנית, המסורת הציונית ותושבי הקהילה הפעילים בתוכנית.