חזון משעו"ל

​מסתכלים לעבר העתיד

"ההצלחה מבחינתי היא האמונה של התושבים ביכולת שלהם לשנות", אומרת קרן כהן, מנהלת תוכנית משעו"ל בנהריה. "אנחנו מנסים ללמד את התושבים לקחת אחריות על עצמם באמצעות עבודת צוות. ברגע שהם מוכנים לעזור לעצמם הם יזכו לסיוע מלא מאתנו. הפכנו למשפחה אחת גדולה שעוסקת בדברים גדולים ולא שוכחת לציין את ימי ההולדת של כל אחד מהחברים ואף מקפידה לקיים את כל החגים ביחד".
 ​
"בבית משעו"ל הפתוח בכל ימות השבוע מהשעה שמונה בבוקר ועד שמונה בערב, מתקיימים אולפני עברית בשלוש רמות לימוד, מועדון תושב למען תושב בו מעבירים תושבים תכני לימוד לכלל הקהילה, חוג מורשת יהודית ומחשבת ישראל, תיאטרון בובות ופעילויות רבות נוספות, זאת במטרה לאפשר לכל תושב למצוא את הפעילות המתאימה לו".
 ​

תושבי הקהילה מביעים הערכה

מכתבי הערכה להם זוכים קרן וחיים מהורי ילדי חוג השחמט מסכמים את המהפכה שייצר הפרויקט במקום. "בית משעו"ל הפך עבור ילדינו כבר מזמן להרבה יותר ממקום שבו מתקיים חוג, הוא בית חם. בהיותם חשופים לפעילות המתבצעת במקום הם לומדים על רוח ההתנדבות, העזרה לזולת, פוגשים אנשים עם לב רחב ופורחים כמו הגינה הנפלאה הפוגשת אותנו בכניסה למקום".

כשהם נשאלים מה החלום שלהם אומרים השניים בחיוך כי הם מקווים להמשיך עוד שנים רבות בעשייה זו אשר נותנת להם כח ותחושת סיפוק אדירה.
מודל לחיקוי
 

צועדים קדימה עם תושבי נהריה


"שיתוף הפעולה והתמיכה הרבה של עיריית נהריה מסייעת לנו להמשיך ולהגדיל את התמיכה בפרויקט. נהריה מהווה מודל מוצלח עבורנו ובכל פעם שאנו פותחים מוקד חדש אנו מביאים אותם לעיר על מנת שיקבלו הדרכה", אומר בכיר בארגון הג'וינט. ואכן, עיריית נהריה פעלה לשיפוץ המקלטים, החזות החיצונית של השכונה, הגינון, הצבת ספסלים לנוחיות התושבים ועוד היד נטויה.
 
מעיריית נהריה נמסר: "עיריית נהריה שותפה מלאה לתוכנית משעו"ל ושמחה על ההישגים הרבים לה היא זוכה והשינוי החברתי-ערכי שיצרה בקרב התושבים. עיריית נהריה מקדמת ותמשיך לקדם יוזמות חברתיות מסוג זה אשר תורמות לשיפור חיי התושבים".