משעו"ל מוכנות לחרום

​במסגרת ההיערכות לחירום בעיר נהריה יוחדה פעילות ענפה בנושא מוכנות לחירום על בסיס לקחי מלחמת לבנון השנייה, כשהמטרה לשפר את מוכנות התושבים ולהכשיר את התושבים לסיוע בעיתות חירום.

​מקלטי שכונת משעו"ל​ שופצו בסיוע עיריית נהריה, וועדי הבתים הבינו כרטיסי בניין המאגדים אינפורמציה על דיירי כל הבניינים כגון: גילאים, צרכים, מקצועות נדרשים בחירום ועוד.

במשעו''ל מוכנים לכל מצב חירום

שלושים וחמישה נאמני חירום הוכשרו במסגרת התוכנית לתפקד בזמן חירום בתחומים השונים. הפעילים עברו סדנאות צח"ש (צוותי חירום שכונתיים) בעברית ורוסית שמטרתם לעזור להם להתמודד עם מצבי חרדה ופחד ואף אפשרו להם לסייע לשכניהם במצב שכזה. בנוסף עברו הכשרות ע"י כוחות הצלה ובטחון, כיבוי אש ומד"א ורובם בעלי תעודות מתן עזרה ראשונה.

סיוע במצבי לחץ

"למדנו מפסיכולוג כיצד לשחרר לחץ ולסייע לאנשים שצריכים לשבת במקלטים. אני אחראית בזמן אמת לעזור לבניין שלי ולתושבי השכונה, והידע שקיבלתי עוזר לי פעמים רבות בחיי היום יום", מספרת ילנה לייזרונוק, תושבת בשכונה ופעילה מרכזית. על הדאגה של איש לרעהו והידיעה כי בכל בעיה שתיתקל יש לה למי לפנות היא מוסיפה כי כאשר לא נסגרה דלת ביתה במוצאי שבת, פנתה לחיים ארדין, מגשר הפרויקט, שהזעיק פעיל מסיירת התיקונים. לאחר שעתיים של עבודה תוקנה הדלת ללא תשלום. "מאנשים שחיו כל אחד בנפרד הפכנו לקהילה מלוכדת, בה מתעניינים בשלומו של האחר והעובדה שיש מישהו שדואג לנו הפכה לדבר טבעי".​