רווחת הקשיש

המחלקה לרווחת הקשיש מעניקה שרות עירוני מלא ומספקת קשת רחבה של פתרונות מותאמים לצרכים המגוונים של הקשישים בעיר (נשים מגיל 62 וגברים מגיל 67).

עיריית נהריה פועלת רבות למען הקשישים בעיר ומסבסדת עבור כל דורש כפתור מצוקה אותו הוא יכול להפעיל בכל זמן בשעת הצורך ולקבל סיוע מיידי.

בנוסף בשנה האחרונה השקיע ראש העיר משאבים רבים בתכנון והצבה של "מעלונים" בכניסה לבתיהם של קשישים אשר לא היו מסוגלים לצאת מהבית מכיוון שלצורך יציאה היה חייב להשתמש במדרגות, ראש העיר אשר נוכח לעובדה שהרבה קשישים ממש כלואים בביתם החליט בצעד חסר תקדים שהעירייה תסבסד את הקמת ה "מעלונים" במטרה להוציא אותם מ"החושך לאור" לשוב ולאפשר להם להיות מסוגלים לצאת החוצה בכל זמן בו יחפצו ולחיות את חייהם בכבוד.

עיריית נהריה באמצעות המחלקה לשירותים חברתיים מפעילה ימי כיף, טיולים ברחבי הארץ, הופעות זמר, חגים ופעילויות מגוונות מידי יום במרכזים לקשיש.

המחלקה שמה לה למטרה לשפר את איכות החיים של הקשישים, תוך הקפדה על הקמה ואספקה של שירותי טיפול, ייעוץ ותמיכה לקשיש ולבני משפחתו בצמתי חיים, בפתרון סוגיות הנובעות ממשבר גיל, מחלה, ירידה בהכנסה, שינוי ביחסי משפחה ובסטטוס המשפחתי.
 
במקביל, המחלקה דואגת ליזום, להקים ולפתח תכניות חדשות תוך יצירת שותפויות אסטרטגיות, ארגוניות ומקצועיות עם אגפים, ארגונים, עמותות ומשרדי ממשלה משיקים ומשלימים.

שמירה על עצמאות הקשישים

המחלקה שמה לעצמה כמטרה לסייע לקשישים לשמור על עצמאותם ככל האפשר, ולהישאר בסביבתם הטבעית. לצורך כך, לוקחת המחלקה חלק בפיתוח שירותים קהילתיים מגוונים ונותנת לקשיש ולבני משפחתו תמיכה, ייעוץ וסיוע בבחינת החלופות השונות.
 
כאשר אין עוד אפשרות להישארות הקשיש בביתו, המחלקה מפנה ומסייעת בהעברתו לסידור מוסדי. עדיפות ראשונה ניתנת במחלקה לקשישים בסיכון גבוה: קשישים עריריים, חסרי משפחה או מנותקים, קשישים המוגבלים בתפקודם היומיומי וקשישים אשר הכנסתם נמוכה מאוד.

למזכירות המדור חייגו: 049879468 (אופירה)
לרכזת קהילה תומכת: 
049879771 (אתי חן)
049879468 (מרינה וקסמן)