פרויקט החממה

​תוכנית חממה הינה מסגרת ייחודית של היחידה לקידום נוער בשיתוף עיריית נהריה, ביה"ס הרב תחומי ומשרד החינוך. מטרתה  לשנות ולקדם באופן משמעותי את מסלול הלימודים של כ- 15 תלמידים מכיתה ט', כשאת התכנית מנהלת ענבל בן זכרי.


במהלך חודש דצמבר מנותקת קבוצת תלמידים מכיתה ט' לאחר שעברה מיונים וראיונות. המאפיין המשותף לכל התלמידים הוא שיש להם מוטיבציה ורצון עז לממש את הפוטנציאל הטמון בהם ואשר לא מומש עד כה ולכן שיבוצם לשנה הבאה בתיכון לא תואם לרמה האמיתית שלהם.
 
המטרה של תכנית חממה היא להעלות את התלמידים לפחות ברמה אחת מהמצב בו החלו את התכנית.
 ​

ימים בהם פועלת תוכנית החממ​ה

 
הלימודים מתקיימים במרכז החממה שבגבעת כצנלסון במשך שישה ימים בשבוע בשעות הבוקר, כולל בחופשות החגים ובחלק מחופשת הקיץ.הלמידה מתמקדת בחמישה מקצועות: אנגלית, מתמטיקה, כישורי שפה, היסטוריה ותחביר. במקביל לצמצום וגישור הפערים ניתן דגש בסיסי בהקניית הרגלים, מיומנויות ואסטרטגיות למידה.
 

ממשיכים בליווי מתמיד


לצד המישור הלימודי, מתקיימת תוכנית חברתית הכוללת סדנת העצמה, סדנת גישור, ופעילות התנדבותית בקהילה. סדנת תקשורת, קורס לקראת הדרכה של הנוער העובד והלומד, פעילות אתגרית פיזית המלווה בעיבוד רגשי .
 
באמצעות פעילויות אלו העלו ושיפרו התלמידים את דימויים וביטחונם העצמי ובכך חיזקו את האמונה הפנימית באשר ליכולתם להצליח.באמצעות פעילויות אלו מעלים התלמידים את דימויים וביטחונם העצמי ובכך מחזקים את האמונה הפנימית באשר ליכולתם להצליח.

במהלך לימודיהם בתיכון ממשיכים נערי חממה לזכות בליווי לימודי, רגשי, ומשפחתי במסגרת תוכנית "גשרים" המהווה המשך לתוכנית חממה.

תוכניות חממה של היחידה לקידום נוער בנהריה מהווה דוגמה למופת ונחשבת למצטיינת בארץ. מנהלים ומפקחים ממשרד החינוך ומיחידות אחרות מגיעים לנהריה, ללמוד ולקבל ייעוץ על תוכניות אלו.
 
כל תלמידי המחזור שיעברו בהצלחה את התהליך ישובצו וישתלבו בכיתות י' במסלולי בגרות מלאה בשנת הלימודים הבאה וימשיכו לזכות בליווי לימודי, רגשי, ומשפחתי במסגרת תוכנית "גשרים" (תוכנית ההמשך של החממה).