הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 
תמונה טיילת נהריה בזמן השקיעה

אירועים

תרומות והתנדבות קהילתית

​מידי שנה מגייס ראש העיר ז'קי סבג תקציבים עבור פעילויות העיר השונות. במהלך ביקורו בארצות הברית גייס ז׳קי סבג תקציבים נכבדים לטובת תושבי נהריה, מעודד מטיפוח הקשרים שחיזק ויצר עם יהודים ואוהדי העיר ומדינת ישראל. ראש העיר הצליח לגייס תקציבים בסך כולל של יותר ממיליון שקלים וכן קיבל ראש העיר התחייבות לתקציבים נוספים מצד תורמים בעתיד.

 
״אני שמח מאהדה שמופגנת לעיר נהריה גם מעבר לים״. 

אמר ראש העיר והוסיף:''למרות המצב הכלכלי גילינו נכונות של בעלי ממון לסייע בפרויקטים למען תושבי העיר.״
 
במהלך ביקוריו בחו''ל נפגש סבג עם משפחת בויימל, ונציגי הפדרציה היהודית האירנית בניו יורק.
מטרות הביקורים היא לגייס תקציבים עבור הקהילה בנהריה
 

בשנים קודמות גייס ז'קי סבג תקציבים עבור:

 
  • ​מימון חלוקת כריכים בביה"ס לילדים למשפחות מעוטות יכולת״
  • פרויקט המקרנים החכמים לגני הילדים בעיר במסגרתו ירכשו גם מחשבים.
  • חגיגות בר מצווה ועליה לתורה למשפחות מעוטות יכולת
  • חלוקת מלגות לסטודנטים תושבי העיר נהריה
ראש העיר ז'קי סבג והתורם סאם בוימל


ראש העיר הסביר:

 
״בפגישתו עם משפחת בויימל קיבלנו תקציב נדיב, שמצטרפת לתרומות נוספות של המשפחה, שמסייעת בעקביות לעיר ולתושביה מתחילת שנות השמונים".
 
הישגים נוספים בתחום גיוס התרומות לנהריה:
 
מידי שנה עורכת עיריית נהריה בעזרתו של התורם הנדיב מר רוז'ה פינטו יושב הראש של עמותת "ציונה" חגיגות בר מצווה לעשרות מילדי העיר,לעיתים ישנם משפחות אשר אינן מסוגלות לערוך חגיגות בר מצווה.
 
מר ז'קי סבג ראש עיריית נהריה ר'וזה פינטו יושב ראש עמות ציונה בטקס העלייה לתורה של ילדים תושבי העיר נהריה
 
לכן התגייסה עיריית נהריה לתהליך ובשיתוף עם עמותת "ציונה" מארגנת העירייה מידי שנה שבוע מדהים לילדים תושבי העיר בו הם זוכים לעלות לתורה לבקר במקומות קדושים ליהדות ולקיים ערב בר מצווה כמיטב המסורת היהודית.​
 ערב הבר מצווה אותו ארגנה עיריית נהריה בשיתוף עם עמותת "ציונה"
הערב הכולל הופעה של להקות, ארוחה כיד המלך לילד הבר מצווה ולבני משפחתו, ברכות של הרב הראשי של נהריה ואנשים מכובדים רבים המתגייסים לקיום פרויקט זה מיד שנה.
 
הבאת ילדי נהריה למעמד של בר מצווה ויצירת שוויון בין כל תושבי העיר ללא קשר למעמד אליו הם משתייכים, הינו פרויקט אישי של ראש עיריית נהריה מר' ז'קי סבג

אשר לקח על עצמו פרויקט זה כמשימה חשובה מאין כמותה וביחד עם תרומתה הנדיבה של עמותת "ציונה" הצליח להגשים את חלומם של ילדי העיר, לערוך טקס בר מצווה מרגש בנוכחות הוריהם.
 
הישג נוסף : הינו גיוס תרומות שנעשה בשנים קודמות, עבור סטודנטים תושבי העיר וחלוקת מלגות לסטודנטים תושבי העיר נהריה
 
טקס חלוקת מלגות לסטודנטים תושבי נהריה 2015
בין התרומות המשמעותיות אשר גויסה עבור תושבי העיר חשוב לציין את התרומה המשמעותית אשר ניתנה על ידי ידיד אמת של נהריה, נשיא הפדרציה היהודית – האירנית של ניו יורק, שארם יעקבזאדה.
 
יעקבזאדה מלווה את נהריה באופן צמוד מאז מלחמת לבנון השנייה ובזכות תרומתה הנדיבה של הפדרציה נרכשים מדי שנה כריכים לתלמידים מעוטי יכולת, מטופלי מחלקת הרווחה.
 
לקראת שנת הלימודים הקרובה, נענה יעקבזאדה לבקשתו של ראש העירייה, ז'קי סבג, להמשיך בפרויקט ואף להגדיל את הסיוע ברכישת הכריכים לתלמידים.

"נהריה התברכה בסיוע הנדיב של בני הזוג בויימל,עמותת "ציונה" בראשותו של מר' רוזה פינטו והפדרציה היהודית האירנית של ניו יורק בראשותו של מר יעקבזאדה, אשר פותחים את ליבם מדי שנה ומסייעים לקידום פרויקטים רבים בעיר.
 
בשמי ובשם תושבי נהריה, אני מודה להם מקרב לב ומאחל עוד שנים רבות של עשייה משותפת", אמר ראש העירייה, ז'קי סבג.
תרומות והתנדבות קהילתית