עיריית נהריה ממשיכה להשקיע בחינוך: בקרוב "office 365" בחינם לכל התלמידים

אילוסטרציה אופיס 365 לכל תלמיד בנהריה
תאריך פרסום: 16/11/2017
עיר חכמה גם בחינוך: ביוזמת עיריית נהריה תשתתף מערכת החינוך העירונית בפרויקט ארצי שיאפשר לתלמידי העיר ללמוד און-ליין ולשתף עבודות, מאמרים וקבצים בינם לבין עצמם ובינם לבין המורים. 

במסגרת הפרויקט יזכה כל תלמיד ומורה במערכת החינוך בנהריה להתקנה של מערכת office 365 במחשב הפרטי בביתו.

מעבר לכלי העבודה הבסיסיים והמוכרים של מייקרוסופט – וורד, אקסל, פאואר פוינט וכו' - המערכת החדשה כוללת יישומים המותאמים ללמידה משותפת, כמו מחברות דיגיטליות ושמירת כל החומר הלימודי על "ענן" שיהיה נגיש לכל תלמידי הכיתה. כך, למשל, יוכלו מספר תלמידים לעבוד במקביל על אותו קובץ, לעדכן עבודות אחד של השני  וליצור קהילות של שיתופי מידע בין תלמידים. 

אחד מיעדי הפרויקט, שנערך בשיתוף מרכז השלטון המקומי, משרד החינוך וחברת מייקרוסופט העולמית, הוא להפוך את הלמידה באמצעות  office 365 והפורטל העירוני לחוויה אינטראקטיבית בקרב התלמידים. בחלק מבתי הספר הגישה למערכת office 365 כבר קיימת, ומטרת הפרויקט היא להטמיע היטב את המערכת ואת השימוש בה גם בקרב התלמידים וגם בקרב הצוות הלימודי. 

פרוייקט זה מצטרף למיזמים חינוכיים טכנולוגיים-דיגיטליים רבים של העירייה: תכנית "עתידים" למצוינות לימודית בתחום הטכנולוגיה והמדעים בשיתוף עם צה"ל, תכנית לסייבר "מגשימים" בשיתוף עם משרד הביטחון, התכנית הלימודית "אקדמיה לנוער" הלקוחה מעולמות המדע והטכנולוגיה, תכנית "צילום באור אחר" ועוד.